Betonové obklady Incana

Betonové obklady Incana

Z mnoha značek betonových obkladů jsme se rozhodli pro výrobce Incana z důvodu věrohodnosti imitace kamene, široké nabídky kamenných obkladů, tenkých betonových obkladů, ale i moderních betonových obkladů. Firma nás zaujala svou kvalitou - záruka až 25let ( při splnění podmínek záruky ). Obklady jsou dobarvovány ručně, díky čemuž vznikne věrohodná kresba, oproti konkurenci, kde se nanáší pigmenty pouze strojově. Bohužel je to i možný problém, pokud se dokupuje stejný materiál na opravy, nebo se zákazník rozhodne pokračovat v pokládce. Z nabídky mohu vyzvednout nabídku tenkých betonových obkladů - síla až 1,5cm, které díky své nízké váze cca 19kg / m2 mohou být použity na standartně kotvenou zateplenou fasádu, což kromě výrobců keramiky nikdo jiný nenabízí ( série Arcada, Castor, ). Dále moderní betonové obklady - různé moderní designy v imitaci  cementových desek, různých geometrických 3D prvků, imitace barevných LEGO kostek ( série Estillo, Phenomena, Nexus, Qubo, Atlantic, Quadro a Concerto ).

Nejprodávanější z celé nabídky jsou obklady imitace kamene o síle až 2,5cm, které jsou vhodné jak na fasády ( v tomto případě kvůli váze dodatečně kotvené ), ale i jako příjemný doplněk do interieru např. za TV. jedná se o série Vermont, Hudson, Lagos, Espania, Pietra, Columbia, Jukon, Alaska a Montana.

Pokládka betonových obkladů má i své náležitosti - podklad musí být dostatečně pevný, dobře zpenetrovaný, musí být použito kvalitní lepidlo C2TE S1 ( nap.ř M22 od Botamentu ), obklady se z rubové strany musí očistit ocelovým kartáčem. Obkládá se stejně jako přírodním kamenem rozloží se několik balení, na zeď se dává náhodně z různých balíků. Betonové obklady Incana se musí v rámci záruky impregnovat. Impregnace se provádí cca 14dnů po pokládce, kdy je již lepící tmel vyzrálý. Impregnace Incana nezmění barvu ani povrch obkladu - ten i po aplikace zůstává matný !

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz